Zespół Akademii Dobrego Rozstania

Jesteśmy zespołem psychologów, terapeutów, pedagogów, mediatorów i prawników, na co dzień pracujących z rodzinami. Służymy Wam wsparciem i merytoryczną wiedzą.
Akademia Dobrego Rozstania

Agata Jarzyna

Magister psychologii klinicznej Wydziału Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, psycholożka, terapeutka i mediatorka rodzinna w ośrodku interwencyjno-mediacyjnym w Komitecie Ochrony Praw Dziecka w Warszawie.

Pracuje z rodzinami – prowadzi mediacje, konsultacje psychologiczne, terapie indywidualne i grupy psychoedukacyjne dla rodziców w konfliktach okołorozwodowych.

Ukończyła Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Mabor, Członkini Zarządu Krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka, prezeska zarządu Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych w latach 2008-2012.

Obecnie rekomendowana trenerka i członkini tego Stowarzyszenia oraz superwizorka mediacji.

Agata Jarzyna
Karolina Budzik

Karolina Budzik

Psycholog po Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Zajmuje się psychoterapią i seksuologią. Od 2004 roku pracuje w Komitecie Ochrony Praw Dziecka w Warszawie, gdzie zajmuje się diagnozą i psychoterapią dzieci z podejrzeniem wykorzystywania seksualnego. Jest także biegłym sądowym w tym zakresie.

W KOPD prowadzi konsultacje psychologiczne i psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych, w tym osób, które w dzieciństwie doświadczyły nadużycia seksualnego oraz osób w konflikcie okołorozwodowym.

Prowadzi grupy psychoedukacyjno-wsparciowe dla rodziców w konflikcie okołorozwodowym oraz warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców. Pracuje psychoterapeutycznie w orientacji psychodynamicznej.

Prowadzi także szkolenia dla profesjonalistów na temat przemocy w rodzinie, w tym szczególnie przemocy seksualnej oraz konfliktu okołorozwodowego.

dr Małgorzata Turczyk

Doktor nauk społecznych, pedagog, adiunkt w Zakładzie Pedagogiki Szkolnej i Dydaktyki Akademickiej Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jej zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się wokół problematyki praw dziecka, ich ochrony i realizacji w rzeczywistości edukacyjnej oraz metodyki nauczania o prawach człowieka.

Współpracuje z Komitetem Ochrony Praw Dziecka, jest konsultantem Poradnictwa Pedagogicznego PROFICIO działającego przy Instytucie Pedagogiki UJ.

Autorka wielu prac poświęconych problematyce normatywnego kontekstu rzeczywistości szkolnej oraz procesowi przygotowania nauczycieli i pedagogów do podejmowania edukacji na rzecz praw dziecka i praw człowieka oraz wspierania rozwoju kompetencji prawno-normatywnych.

Małgorzata Turczyk
Joanna Fabicka

Joanna Fabicka

Dyplomowana mediatorka rodzinna, pisarka i scenarzystka.

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego (Wydział Kultury Współczesnej), SWPS w Warszawie i Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Praktyk metody Kids Skills (pracuje z dziećmi i nastolatkami pomagając im przezwyciężyć trudności i osiągnąć wyznaczone cele).

Jest autorką nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży (m. in. Nagroda Główna Polskiej Sekcji Ibby, Międzynarodowy Biały Kruk- the White Raven, Złota Lista Lektur Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, nagroda główna w konkursie Świat Przyjazny Dziecku). Laureatka Żyrafki za całokształt twórczości- nagrody jury młodzieżowego przyznawanej na Festiwalu Mia100 Gwiazd.

Współpracuje z warszawskim Komitetem Ochrony Praw Dziecka i z Miejscem Psychoterapii-Konsteksty.

Iwona Erber-Marinkow

Magister psychologii pracy z licencjatem z doradztwa zawodowego.

Od 10 lat zajmuje się mediacjami rodzinnymi i gospodarczymi w ramach działalności gospodarczej. Współpracuje od 4 lat z Komitetem Ochrony Praw Dziecka.

Ma doświadczenie, jako trener/szkoleniowiec umiejętności miękkich. Prowadziła szkolenia dla kadry pedagogicznej szkół średnich w ramach tworzenia Szkolnych Ośrodków Doradztwa Zawodowego.

Była nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Doradztwa Personalnego. Współpracuje z agencjami doradztwa personalnego z zakresie rekrutacji i programów outplacementowych.

Jest zwolenniczką prowadzenia szkoleń w sposób lekki, interesujący, pozbawiony banałów i zbędnej teorii.

Prywatnie mama dwóch dorosłych synów i pasjonatka podróży.

Iwona Erber
Robert Ofiara

Robert Ofiara

Adwokat, ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz odbył aplikację prokuratorską.

Aktualnie prowadzi kancelarię adwokacką w centrum Warszawy. Specjalizuje się w sprawach rodzinnych oraz roszczeniach kredytowych.

Jest współtwórcą poradnika dla rodziców i profesjonalistów „Standardy pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców”.

Aktywnie włącza się w działania prowadzone na rzecz rodzin będących w sytuacji okołorozwodowej oraz w popularyzowanie dobrych praktyk w pracy profesjonalistów. Jest znany z tego, że trudne kwestie prawne wyjaśnia fachowo a zarazem przystępnym językiem. Za to cenią go nie tylko klienci, ale także dziennikarze, czego dowodem są liczne wystąpienia mecenasa w mediach.

W listopadzie 2019 r. został laureatem 3. edycji Nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia”.

Podziękowania

  • Dziękujemy panu Bartłomiejowi Brozozwskiemu, który udostępnił nam materiały ze swojego bloga www.trudnerelacje.pl

  • Dziękujemy Mariuszowi Drożdżowi za stworzenie pięknych ilustracji na potrzeby Akademii

  • Dziękujemy Aleksandrowi Pawlakowi za opiekę nad realizacją platformy Akademii