
Kancelaria Przyjazna Dziecku to inicjatywa mająca na celu minimalizację negatywnych emocji, jakie towarzyszą dziecku podczas procedur prawnych związanych z rozstaniem rodziców.
Zapraszamy środowisko adwokatów i radców prawnych do włączenia się w akcję stosowania i propagowania zasad, które pomogą zarówno dziecku, jak i rodzicom łagodniej przejść ten trudny proces.
Konkurs organizowany jest przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w Warszawie. Jego celem jest włączenie i zmotywowanie środowiska adwokatów i radców prawnych do wdrażania i stosowania procedur zawartych w dokumencie „Standardy pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców” oraz do współpracy z mediatorami i psychologami. Pragniemy w ten sposób wypracować kulturę obsługi prawnej w sprawach okołorozstaniowych, która zminimalizuje negatywne emocje u rodziców i przede wszystkim dzieci.
Nagrodą w konkursie jest uzyskanie Certyfikatu „Kancelarii Przyjaznej Dziecku”. Certyfikaty przyznawane są Kapitułę Konkursu i wręczane podczas specjalnej ceremonii.
Nagroda stanowi uhonorowanie adwokata i radcy prawnego, który w swojej praktyce zawodowej i działalności pozazawodowej w sposób szczególny zajmuje się problematyką dziecka i rodziców w procesie rozstania.
Aby starać się o tytuł Kancelarii Przyjaznej Dziecku wystarczy wykonać następujące kroki:
Ankieta dotyczy specyfiki pracy prawnika w ramach procedur okołorozwodowych z udziałem dzieci. Nie jest wymagana, ale dodatkowo premiowana przez Kapitułę
Podczas gali kończącej realizację projektu wręczyliśmy certyfikaty Kancelarii Przyjaznej Dziecku oraz podsumowaliśmy wszystkie działania, jakie przeprowadziliśmy przez półtora roku.
Wśród ekspertów zasiadających w kapitule konkursu Kancelaria Przyjazna Dziecku znaleźli się między innymi: adwokaci, dziennikarz, mediator i radca prawny.
Wśród ekspertów zasiadających w kapitule konkursu Kancelaria Przyjazna Dziecku znaleźli się między innymi: sędzia, adwokat, mediator, kurator rodzinny i radca prawny.
Zapraszamy środowisko adwokatów i radców prawnych do włączenia się w akcję propagowania i stosowania zasad, mających na celu zminimalizowanie negatywnych emocji, jakie towarzyszą dziecku podczas procedur prawnych związanych z rozstaniem rodziców.
Składając zeznanie podatkowe za 2022 rok, możesz przekazać nam 1,5% swojego podatku.