Kancelaria Przyjazna Dziecku

Kancelaria Przyjazna Dziecku to inicjatywa mająca na celu minimalizację negatywnych emocji, jakie towarzyszą dziecku podczas procedur prawnych związanych z rozstaniem rodziców.

Zapraszamy środowisko adwokatów i radców prawnych do włączenia się w akcję stosowania i propagowania zasad, które pomogą zarówno dziecku, jak i rodzicom łagodniej przejść ten trudny proces.

Cel konkursu

Konkurs organizowany jest przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w Warszawie. Jego celem jest włączenie i zmotywowanie środowiska adwokatów i radców prawnych do wdrażania i stosowania procedur zawartych w dokumencie „Standardy pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców” oraz do współpracy z mediatorami i psychologami. Pragniemy w ten sposób wypracować kulturę obsługi prawnej w sprawach okołorozstaniowych, która zminimalizuje negatywne emocje u rodziców i przede wszystkim dzieci.

Nagroda

Nagrodą w konkursie jest uzyskanie Certyfikatu „Kancelarii Przyjaznej Dziecku”. Certyfikaty przyznawane są Kapitułę Konkursu i wręczane podczas specjalnej ceremonii.

Nagroda stanowi uhonorowanie adwokata i radcy prawnego, który w swojej praktyce zawodowej i działalności pozazawodowej w sposób szczególny zajmuje się problematyką dziecka i rodziców w procesie rozstania.

Jak wziąć udział w konkursie?

Aby starać się o tytuł Kancelarii Przyjaznej Dziecku wystarczy wykonać następujące kroki:

1. Zapoznaj się z regulaminem konkursu

2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy

3. Wypełnij ankietę (online lub w dokumencie Word)

Ankieta dotyczy specyfiki pracy prawnika w ramach procedur okołorozwodowych z udziałem dzieci. Nie jest wymagana, ale dodatkowo premiowana przez Kapitułę

Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2023.

Informacje o pierwszej edycji konkursu

Konkurs Kancelaria Przyjazna Dziecku

Zapraszamy środowisko adwokatów i radców prawnych do włączenia się w akcję propagowania i stosowania zasad, mających na celu zminimalizowanie negatywnych emocji, jakie towarzyszą dziecku podczas procedur prawnych związanych z rozstaniem rodziców.

Dowiedz się więcej