Anita Klimas

Adwokat
Kancelaria Adwokacka Adwokat Anita Klimas
Szanowni Państwo!

Miałam zaszczyt odebrać nagrodę przyznaną przez Kapitułę Konkursu organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w Warszawie. Certyfikat „Kancelaria Przyjazna Dziecku” jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Stanowi uwieńczenie oraz uhonorowanie świadczonej przez adwokata pracy na rzecz rozbitych, częstokroć cierpiących z powodu rozstania rodzin.

Pomysłodawcom Konkursu gratuluję natomiast kreatywności, która pozwoliła środowisku prawniczemu bardziej zaangażować się w rozwój procedur i instrumentów pomocowych w sytuacji rozstania rodziców. Uważam, że taka inicjatywa była potrzebna, aby docenić wkład zawodów prawniczych. Z mojego punktu widzenia, adwokaci mieli możliwość wykazania swojego potencjału, co z pewnością zmotywowało ich do poszerzania wiedzy z zakresu prawa rodzinnego, być może nawet z psychologii oraz pedagogiki.

Akademia Dobrego Rozstania jest świetnym i merytorycznym przewodnikiem nie tylko dla specjalistów pracujących z rodzinami, ale także dla samych zainteresowanych. Z czystym sumieniem będę odsyłać moich Klientów na Państwa stronę internetową, aby zapoznali się z szeregiem przydatnych treści, mogących pomóc im w sposób łagodny przejść proces rozstania.

Z doświadczenia wiem, że rodzice niejednokrotnie rywalizują pomiędzy sobą, pozornie tylko uwzględniając potrzeby swoich dzieci. Dorośli zaostrzają konflikt, koncentrują się na własnych oczekiwaniach, emocjach i pretensjach. Rozstanie jest drugą, po śmierci osoby bliskiej, sytuacją generującą stres. Zdaję sobie sprawę, że dla każdej strony procesowej rozwód stanowi ciężki bagaż emocjonalny, stąd też istotna jest umiejętność współpracy adwokata z mediatorem, czy z psychologiem.

Deklaruję w tym miejscu podejmowanie działań w kierunku rozwoju, wdrażania i przestrzegania Standardów Pomocy Dziecku w Sytuacji Rozstania Rodziców. Wyrażam chęć propagowania ich w środowisku zawodowym, społecznym, a przede wszystkim wśród swoich Klientów, uwzględniając je przy tworzeniu strategii procesowych. Najważniejszym celem jest to, aby dzieci w jak najmniejszym stopniu odczuły skutki rozstania swoich rodziców. Ponieważ dziecko ma prawo do obojga rodziców, zarówno do matki, jak i do ojca. Dziecko kocha oboje rodziców – nie każmy mu wybierać między nimi. Rodzice nie będą już razem jako Mąż i Żona, ale dla dzieci zostaną zawsze Mamą i Tatą.

Z wyrazami szacunku

ADWOKAT
Anita Klimas

Anita Klimas