Aleksandra Nizielska

Adwokat
Adwokat – Kancelaria Adwokacka adw. Aleksandra Nizielska
Aleksandra Nizielska Adwokat
Pomysł na udział w konkursie “Kancelarii Przyjaznej Dziecku” zrodził się niemalże natychmiast. Uznałam bowiem, że treści prezentowane w Akademii Dobrego Rozstania są bardzo zbliżone do mojego spojrzenia na kwestię zabezpieczenia dobra dziecka w sytuacji konfliktu rodziców.

Uważam, że weryfikacja kancelarii świadczących pomoc prawną z zakresu prawa rodzinnego jest bardzo potrzebna. Obecnie, przy tylu aktywnych przedstawicielach zawodów prawniczych uzasadnione jest, aby klient miał możliwość wyboru takiego fachowca, który rzeczywiście będzie prezentował właściwe podejście do sprawy, z uwzględnieniem interesu małoletnich.

Gdy takiej selekcji nie ma, to klient poszukujący ochrony dla swojej pociechy, może trafić na prawnika, który niekoniecznie będzie stawiał na pierwszym miejscu dobro dziecka, a przede wszystkim wygraną sprawę, albo koncentrację na samym rodzicu.

Żywię przekonanie, że uhonorowanie mnie Państwa certyfikatem spowoduje, że trafi do mnie więcej świadomych rodziców, którym rzeczywiście zależy na tym, aby pomimo rozstania, ich dziecko w jaki najmniejszym stopniu odczuło rozpad związku rodziców.

Myślę, że certyfikacja pomoże też sądom, albowiem w sprawach rodzinnych będą pojawiali się wyłącznie tacy pełnomocnicy, którzy dążą do zakończenia sporu w sposób możliwie najmniej dotkliwy dla małoletnich, co sprzyja usprawnieniu pracy wymiaru sprawiedliwości.

Akademia Dobrego Rozstania skłania mnie do rozwijania własnych umiejętności z zakresu psychologii i pedagogiki. Myślę, że pożądane w pracy adwokata specjalisty zajmującego się sprawami rodzinnymi byłoby odbywanie sezonowo kursów doszkalających wiedzę z tych obszarów nauki.

Pozdrawiam
adwokat Aleksandra Nizielska

Aleksandra Nizielska