Od 2003 prowadzę indywidualną praktykę adwokacką w Krakowie.
Jestem autorką bloga z zakresu prawa rodzinnego i cywilnego.
Ponieważ w obszarze moich zainteresowań kluczowe miejsce zajmują sprawy rodzinne, stale mam do czynienia z kryzysem związanym z rozstaniem moich Klientów, przy okazji spraw o rozwód, separację, ustalenie kontaktów z dzieckiem, władzę rodzicielką, czy alimenty. Spirala emocji, jaka towarzyszy rozstaniu rodziców może wywołać nieodwracalne skutki w psychice dzieci.
Tego nikt z rodziców, zapewne świadomie, nie chce, ale problem polega na tym, że trudno jest skutecznie samemu zarządzić swoimi własnymi emocjami w czasie rzeczywistym, zwłaszcza na początkowym, najgorętszym etapie rozstania. Jedną z podstawowych zasad, jaką Sąd powinien kierować się w sprawie rodzinnej, jest dobro małoletniego dziecka stron, jednak to od postawy samych rodziców zależy jak to będzie przebiegać w praktyce.
Negatywne emocje u dziecka rozstających się rodziców można i należy minimalizować, przede wszystkim przez codzienne, świadome, drobne z pozoru decyzje i precyzyjne, kluczowe ustalenia oparte w ramach prawnych. Podstawą podejmowania wszystkich decyzji w życiu powinna być wiedza, która pozwala przewidzieć skutki swoich aktualnych działań w dłuższej perspektywie czasowej, dlatego nie warto siłować się z kryzysem samemu, lepiej powierzyć swoje sprawy profesjonalistom, już na najwcześniejszym etapie kryzysu rodzinnego.
W świadomym poprowadzeniu spraw związanych z rozstaniem, warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów z zakresu prawa rodzinnego, adwokatów, psychologów, mediatorów, terapeutów. Należy szukać kompleksowych rozwiązań i dążyć do porozumienia na każdym etapie sprawy.
Uważam, że budowanie strategii procesowej uwzględniającej Standardy Pomocy Dziecku w Sytuacji Rozstania Rodziców z pewnością przyczyni się do rzeczywistego i skutecznego rozwiązania problemu prawnego Klienta.
Certyfikat Kancelaria Przyjazna Dziecku to dla mnie docenienie mojego dotychczasowego ponad 19 letniego doświadczenia zawodowego na gruncie prowadzenia spraw rodzinnych, a także zobowiązanie do propagowania szeroko rozumianego dobra dziecka, w zgodzie z interesem jego rodzica, jako mojego Klienta. Jestem bardzo wdzięczna za to wyróżnienie.