Karolina Marszałek

Adwokat
Karolina Marszałek Kancelaria Adwokacka
Szanowni Państwo,

Jestem adwokatem specjalizującym się w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, spadkowego oraz cywilnego. Moi Klienci to osoby będące w przełomowym momencie życia i kryzysie rodziny. Ponadto jestem mediatorem w Centrum Mediacji Izby Adwokackiej w Warszawie.

Zdaję sobie sprawę z tego, jak trudny emocjonalnie potrafi być rozwód, ale wychodzę z założenia, że można rozwieść się po dżentelmeńsku. Ważne jest to zwłaszcza, gdy małżonkowie posiadają małoletnie dzieci. Rodzice nie muszą się kochać, ale powinni nawzajem się szanować. Oczywiście decyzja o stylu rozstania zależy od obu stron, ale podejmuję wszelkie działania, aby nie pogłębiać konfliktu.

Przed wszczęciem sprawy o rozwód staram się w drodze negocjacji lub mediacji ustalić wszystkie istotne kwestie, m.in. winy w rozkładzie pożycia, opieki nad dziećmi, kontaktów z dziećmi, alimentów i podziału majątku, tak aby postępowanie trwało jak najkrócej i było jak najmniej stresujące. Jeżeli małżonkom nie uda się dojść do porozumienia, podejmę rękawicę i bronię interesów moich Klientów w postępowaniu sądowym.

Zawsze informuję Klienta o możliwych działaniach prawnych i ich konsekwencjach tak, aby miał pełną świadomość jakie decyzje może podjąć sąd i jak mogą one wpłynąć na codzienne życie i funkcjonowanie rodziny.

O mnie: ukończyłam Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i obroniłam pracę magisterską pod tytułem „Postępowanie odrębne w sprawach o rozwód”. Ponadto w 2021 roku ukończyłam studia podyplomowe „Prawo rodzinne z elementami psychologii” na Uniwersytecie Łódzkim. Od czerwca 2021 roku jestem członkiem prezydium Sekcji Praw Dziecka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Jestem pomysłodawczynią projektu „Rozwód po dżentelmeńsku” oraz jedną z założycielek kampanii społecznej „Prawo bez strachu”.

Otrzymanie certyfikatu „Kancelaria Przyjazna Dziecku” sprawiło mi ogromną radość i dało dużo satysfakcji z mojej dotychczasowej pracy, a późniejsze wiadomości od Klientów z gratulacjami utwierdziły mnie w przekonaniu, że podjęte działania ze szczególną uwagą skierowaną w stronę najmłodszych członków rodziny przynoszą dobre efekty.

Z wyrazami szacunku,

Adwokat Karolina Marszałek

Karolina Marszałek