Amy J. L. Baker o alienacji rodzicielskiej

Amy J. L. Baker jest doktorem psychologii rozwojowej. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z alienacją rodzicielską i maltretowaniem psychicznym.

Poruszane tematy

Dotyczy ZAGADNIEŃ

Autor

Zespół KOPD

Komitet Ochrony Praw Dziecka
Amy Jl Baker

Amy J. L. Baker jest doktorem psychologii rozwojowej. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z alienacją rodzicielską i maltretowaniem psychicznym. Przeprowadziła nowatorskie badania nad długoterminowymi skutkami alienacji rodzicielskiej. Prowadzi w tym zakresie szkolenia dla psychologów i prawników na całym świecie. Pracuje także z alienowanymi rodzicami i pomaga im zbudować lepszą relację z dziećmi. Jest autorką i współautorką ponad stu artykułów i ośmiu książek.

Zapraszamy do obejrzenia jej wypowiedzi związanych z zakresem działań, które prowadzi.

Polecamy również lekturę książek Amy J. L. Baker, z których można wynieść dużo praktycznej wiedzy, przydatnej w życiu codziennym

Zapraszamy także do lektury wywiadu z Amy J.L. Baker w Akademii – przejdź do wywiadu (https://akademiarozstania.pl/alienacja-rodzicielska-wywiad-amy-j-l-baker/ )
Artykuł udostępniony dzięki uprzejmości serwisu www.trudnerelacje.pl

Przeczytaj także

Patchworkowy challenge

Patchworkowy challenge

Artykuł opowiada o rzeczywistości rodzin patchworkowych. Porusza najważniejsze aspekty ich funkcjonowania, głównie z perspektywy osoby, która nie jest rodzicem dziecka/ dzieci swojego partnera. Autorka wskazuje na, co warto postawić nacisk, aby wspólne życie w codzienności rodziny patchworkowej było źródłem szczęścia i poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich jej członków.

Dowiedz się więcej
Facebook
Twitter
LinkedIn