Dwa domy, ale jedno dzieciństwo. Rozstanie rodziców nie musi być traumą

W procesie rozstania rodziców dziecko uczestniczy w złych emocjach i traci poczucie bezpieczeństwa. Jak ułożyć relacje byłych partnerów, by mimo dwóch domów, zachowało jedno dzieciństwo?

Poruszane tematy

Dotyczy ZAGADNIEŃ

Autor

Zespół KOPD

Komitet Ochrony Praw Dziecka
Karolina Oponowicz Rozmowa Iwona Erber Marinkow

Badania pokazują, że średnio 2 lata przed rozstaniem rodziców dziecko uczestniczy w złych emocjach i traci poczucie bezpieczeństwa. Jak ułożyć relacje byłych partnerów, by mimo dwóch domów, zachowało jedno dzieciństwo?

Wybór przedszkola czy szkoły, sposób odżywiania, prezenty urodzinowe – tematów, w których między rodzicami może dochodzić do konfliktów, jest wiele. Sytuacje sporne zaogniają się, kiedy mama i tata nie są już razem. Karolina Oponowicz (członkini Kapituły Konkursu Kancelaria Przyjazna Dziecku) w podcaście „Co z Ciebie wyrośnie?” rozmawia z Iwoną Erber-Marinkow – psycholożką i mediatorką związaną z Komitetem Ochrony Praw Dziecka i Akademią Dobrego Rozstania.

Zapraszamy do słuchania:

Przeczytaj także

Patchworkowy challenge

Patchworkowy challenge

Artykuł opowiada o rzeczywistości rodzin patchworkowych. Porusza najważniejsze aspekty ich funkcjonowania, głównie z perspektywy osoby, która nie jest rodzicem dziecka/ dzieci swojego partnera. Autorka wskazuje na, co warto postawić nacisk, aby wspólne życie w codzienności rodziny patchworkowej było źródłem szczęścia i poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich jej członków.

Dowiedz się więcej
Facebook
Twitter
LinkedIn