I Ogólnopolska Konferencja Razem Wobec Rozstania

Zapraszamy na konferencję dialogu rodziców i profesjonalistów dotyczącą kryzysu rozstania i sytuacji okołorozwodowej. Warsztaty i wykłady w jej ramach poprowadzą polscy i zagraniczni eksperci.

Poruszane tematy

Dotyczy ZAGADNIEŃ

Autor

Zespół KOPD

Komitet Ochrony Praw Dziecka
Konferencja Standardy Pomocy Dziecku W Sytuacji Rozstania Rodziców

Zapraszamy na pierwszą ogólnopolską konferencję dialogu rodziców, ekspertów i profesjonalistów dotyczącą sytuacji okołorozwodowej i kryzysu rozstania. Podczas dwudniowej serii wykładów i warsztatów przeznaczonych zarówno dla rodziców, jak i profesjonalistów, będziemy rozmawiać między innymi o tym, jak mówić dzieciom o rozwodzie, jak im zapewnić bezpieczeństwo i wsparcie, jakie korzyści przynosi mediacja, na czym polega opieka naprzemienna, jak ograniczyć zjawisko alienacji rodzicielskiej.

Będą je prowadzić najlepsi eksperci z Polski oraz goście z Family Separation Clinic w Londynie, którzy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Podczas konferencji będą kontynuowane interdyscyplinarne badania w zakresie problematyki ochrony praw dziecka w sytuacji rozstania rodziców.

Konferencja odbędzie się w dniach 15 i 16 czerwca w trybie online. Otworzą ją dr hab. Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich VII kadencji, dr Marek Michalak były Rzecznik Praw Dziecka (2008-2018) i Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka oraz Mirosława Kątna, Przewodnicząca Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Konferencja finansowane jest z dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Przed Konferencją rekomendujemy zapoznanie się z dokumentem „Standardy pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdziesz na stronie Konferencji

Przeczytaj także

Patchworkowy challenge

Patchworkowy challenge

Artykuł opowiada o rzeczywistości rodzin patchworkowych. Porusza najważniejsze aspekty ich funkcjonowania, głównie z perspektywy osoby, która nie jest rodzicem dziecka/ dzieci swojego partnera. Autorka wskazuje na, co warto postawić nacisk, aby wspólne życie w codzienności rodziny patchworkowej było źródłem szczęścia i poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich jej członków.

Dowiedz się więcej
Facebook
Twitter
LinkedIn