Pytania, które słyszy strona na rozprawie rozwodowej (webinar)

Na rozprawie rozwodowej padnie wiele pytań. Niektóre z nich dokładnie omówimy na webinarze. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania i  wątpliwości  dlatego bądźcie z nami zapraszamy serdecznie.
Event webinar Mikołajewska artykuł

Termin: Czwartek 21. października 2021 r. godz. 17:00

Informacje o miejscu i rejestracji znajdziesz tutaj

Mamo i Tato jeśli zdecydowaliście się na rozwód to przed Wami dużo spraw do załatwienia, być może na wiele pytań szukacie odpowiedzi. Prawdopodobnie będzie to pierwsze spotkanie w sądzie dlatego chcemy wspomóc Was w tym czego możecie się spodziewać na sali rozpraw. 

Wiele pytań padnie na rozprawie rozwodowej, a niektóre z nich zamieszczamy poniżej dokładnie omówimy je na webinarze. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania i  wątpliwości  dlatego bądźcie z nami zapraszamy serdecznie.

1. Czy to pierwszy Pani/Pana związek małżeński?

2. Czy Pan/Pani posiadają wspólne dzieci?

3. Czy posiadają dzieci pozamałżeńskie?

4. Czy łączy Państwa wspólność małżeńską czy rozdzielność majątkową?

5. Czym kierowali się Państwo podczas zawierania małżeństwa?

6. Gdzie zamieszkali Państwo po ślubie?

7. Jak układało pożycie małżeńskie na przestrzeni lat?

8. Jakie były Państwa relacje?

9. Jakie kwestie zadecydowały o tym, że w Państwa małżeństwie zaczęło dziać się źle?

10. Czy Państwo podjęli próby ratowania małżeństwa?

11. Od kiedy prowadzą Państwo oddzielne gospodarstwa domowe?

12. Kiedy ustało między Państwem pożycie fizyczne?

13. Czy uczucie między małżonkami ustało?

14. Czy decyzja o rozwodzie jest przemyślana?

15. Czy są jakakolwiek możliwość ratowania małżeństwa?

16. Odnośnie dzieci sąd może dodatkowo zapytać, jak małżonkowie dzielili się obowiązkami z nimi związanymi, czy potrafią się porozumieć w ich sprawie lub czy dzieci mają zapewnione podstawowe potrzeby.

Webinar poprowadzi Pani adw. Maryla Mikołajewska.

Adwokat z bogatym doświadczeniem w skomplikowanych sprawach rodzinnych. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu w Białymstoku, członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Katowicach, członek Okręgowej Rady Radców Prawnych w Warszawie. Prowadzi kancelarię adwokacką specjalizującą się w postępowaniach rodzinnych w Chorzowie i w Warszawie. Ukończyła Kurs Mediatora organizowany przez Ośrodek Mediacji przy Izbie Adwokackiej w Katowicach oraz Centrum Mediacji Naczelnej Rady Adwokackiej.

Doświadczenie zdobyła współpracując ze znanymi kancelariami oraz obsługując organizacje non profit, w tym udzielając pomocy prawnej państwowym instytucjom wspierającym rodzinę, a szczególnie prawa kobiet i małoletnich dzieci. Praktyka Pani Mecenas cały czas skupia się na obsłudze osób, które znalazły się sytuacji rozwodowej (wina, rozwód) lub około rozwodowej (kontakty, alimenty, miejsce zamieszkania dziecka, ustalenie pochodzenia dziecka), oraz postępowaniach związanych z podziałem majątku wspólnego w trakcie i po rozwodzie, ale także obejmuje pomoc w przeprowadzeniu upadłości konsumenckich i przedsiębiorców. Sprawy karne, powiązane często z rodzinnymi, należą również do praktyki Pani Mecenas. Uczestniczy z postepowaniach administracyjnych związanych z nieruchomościami.

Celem podejmowanych przez adwokat Mikołajewską czynności zawodowych jest zawsze ochrona interesów klienta. Jako adwokat korzysta z pełnej swobody i niezależności w wykonywaniu zawodu. Adwokat Mikołajewska swoje czynności zawodowe wykonuje według najlepszej woli i wiedzy, z należytą uczciwością, sumiennością i gorliwością, stałe podnosząc kwalifikacje zawodowe. Jest osobą rzeczową i konkretną. W swoich wypowiedziach zachowuje umiar, współmierność i oględność. Obowiązek przestrzegania tajemnicy zawodowej adwokata, jako że jest nieograniczony w czasie, jest również szczególnie ceniony przez klientów powierzających trudne i skomplikowane sprawy osobiste Pani Mecenas. Broni interesów Klientów w sposób odważny i honorowy, przy zachowaniu szacunku oraz uprzejmości, nie bacząc na własne korzyści osobiste oraz konsekwencje wynikające z takiej postawy dla siebie lub innej osoby. Dąży do rozstrzygnięć pozwalających zaoszczędzić klientowi kosztów oraz doradzać ugodowe zakończenie sprawy, gdy jest to uzasadnione interesem klienta.

Prywatnie uwielbia podróżować i wspinać się, szczególnie po polskich górach, a ostatnio odkryła piękno szwajcarskich Alp.

Przeczytaj także

Facebook
Twitter
LinkedIn