Właściwie przeprowadzone wysłuchanie chroni dziecko nie tylko przez wydanie zgodnego z jego interesem orzeczenia, ale również daje małoletniemu jasny sygnał, że jego potrzeby są ważne i ma ono prawo je wyrażać.
W celu prawidłowego przeprowadzenia wysłuchania formułuje się szereg zasad jego realizacji. O zasadach i innych kwestiach związanych z wysłuchaniem dziecka w sytuacji rozstania rodziców dowiesz się podczas webinaru dr Danieli Wybrańczyk, który odbędzie się 14 stycznia 2022 r. o godzinie 18.30 na platformie Zoom.
Podczas webinaru uzyskasz m.in. odpowiedzi na następujące pytania:
- Kiedy sąd wysłuchuje małoletniego i kto decyduje o jego przeprowadzeniu?
- W jakich sprawach dziecko powinno zostać wysłuchane?
- Gdzie odbywa się wysłuchanie oraz kto bierze w nim udział?
- Czy wysłuchanie dziecka powinno być nagrywane?
- Czy wysłuchanie można ponowić?
- Co zawiera notatka z wysłuchania dziecka, a także kto ma do niej dostęp?
- Jaką rolę w wysłuchaniu małoletniego odgrywa psycholog?
- Czy dziecko należy informować o skutkach wysłuchania?
Zapraszamy do rejestracji pod poniższym linkiem: https://bit.ly/ADR-webinar-Wysluchanie-dziecka-Daniela-Wybranczyk
dr Daniela Wybrańczyk
Prowadząca jest doktorem nauk prawnych, mediatorem, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach prawnych oraz jako asystent sędziego w Sądzie Okręgowym w Katowicach w Wydziale Cywilnym–Rodzinnym oraz Wizytacyjnym, a także prowadząc zajęcia dydaktyczne z zakresu prawa rodzinnego.
W 2020 roku z wyróżnieniem obroniła rozprawę doktorską poświęconą sytuacji prawnej małoletniego dziecka rozwodzących się rodziców, a w 2021 roku zdała adwokacki egzamin zawodowy.
Autorka zdobyła I miejsce w konkursie na najlepszą pracę magisterską organizowanym przez Stowarzyszenie Notariuszy Rzeczpospolitej Polskiej. Otrzymała także wyróżnienie w I edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę pisemną z zakresu rejestracji stanu cywilnego, prawa osobowego oraz prawa rodzinnego.
Jest autorką i współautorką wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego, w tym prawa rodzinnego. Ukończyła liczne szkolenia oraz uczestniczyła w konferencjach naukowych, poruszających problematykę dobra dziecka w sytuacji rozstania jego rodziców.