Webinar – Wysłuchanie dziecka w sytuacji rozstania rodziców

Wysłuchanie dziecka jest wyrazem realizacji zasady bezpośredniości i daje okazję do ujawnienia ewentualnych nieprawidłowości związanych z wykonywaniem jego praw, stanowiąc jednocześnie gwarancję ochrony jego interesów.
Wysłuchanie dziecka webinar Daniela Wybrańczyk

Właściwie przeprowadzone wysłuchanie chroni dziecko nie tylko przez wydanie zgodnego z jego interesem orzeczenia, ale również daje małoletniemu jasny sygnał, że jego potrzeby są ważne i ma ono prawo je wyrażać.

W celu prawidłowego przeprowadzenia wysłuchania formułuje się szereg zasad jego realizacji. O zasadach i innych kwestiach związanych z wysłuchaniem dziecka w sytuacji rozstania rodziców dowiesz się podczas webinaru dr Danieli Wybrańczyk, który odbędzie się 14 stycznia 2022 r. o godzinie 18.30 na platformie Zoom.

Podczas webinaru uzyskasz m.in. odpowiedzi na następujące pytania:

  • Kiedy sąd wysłuchuje małoletniego i kto decyduje o jego przeprowadzeniu?
  • W jakich sprawach dziecko powinno zostać wysłuchane?
  • Gdzie odbywa się wysłuchanie oraz kto bierze w nim udział?
  • Czy wysłuchanie dziecka powinno być nagrywane?
  • Czy wysłuchanie można ponowić?
  • Co zawiera notatka z wysłuchania dziecka, a także kto ma do niej dostęp?
  • Jaką rolę w wysłuchaniu małoletniego odgrywa psycholog?
  • Czy dziecko należy informować o skutkach wysłuchania?

Zapraszamy do rejestracji pod poniższym linkiem: https://bit.ly/ADR-webinar-Wysluchanie-dziecka-Daniela-Wybranczyk

dr Daniela Wybrańczyk

Prowadząca jest doktorem nauk prawnych, mediatorem, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach prawnych oraz jako asystent sędziego w Sądzie Okręgowym w Katowicach w Wydziale Cywilnym–Rodzinnym oraz Wizytacyjnym, a także prowadząc zajęcia dydaktyczne z zakresu prawa rodzinnego.

W 2020 roku z wyróżnieniem obroniła rozprawę doktorską poświęconą sytuacji prawnej małoletniego dziecka rozwodzących się rodziców, a w 2021 roku zdała adwokacki egzamin zawodowy. 

Autorka zdobyła I miejsce w konkursie na najlepszą pracę magisterską organizowanym przez Stowarzyszenie Notariuszy Rzeczpospolitej Polskiej. Otrzymała także wyróżnienie w I edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę pisemną z zakresu rejestracji stanu cywilnego, prawa osobowego oraz prawa rodzinnego. 

Jest autorką i współautorką wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego, w tym prawa rodzinnego. Ukończyła liczne szkolenia oraz uczestniczyła w konferencjach naukowych, poruszających problematykę dobra dziecka w sytuacji rozstania jego rodziców. 

Przeczytaj także

Facebook
Twitter
LinkedIn