Autentyczność a przywiązanie

Kiedy dziecko przychodzi na świat, ma dwie potrzeby: przywiązania, czyli więzi i miłości, oraz autentyczności, czyli interpretowania tego, co czuje i manifestowania tego, kim jest.

Poruszane tematy

Dotyczy ZAGADNIEŃ

Autor

Autentyczność a przywiązanie

Kiedy dziecko przychodzi na świat, ma dwie potrzeby. Pierwszą z nich jest potrzeba przywiązania. Przywiązanie to kontakt, więź, miłość. Bez nich dziecko nie przeżyje. Ale mamy też inną potrzebę, a mianowicie potrzebę autentyczności. Autentyczność to zdolność interpretowania tego, co czujemy. Do pozostawania w kontakcie z naszymi ciałami i wyrażania tego, kim jesteśmy, oraz do manifestowania tego, kim jesteśmy poprzez nasze  działania oraz relacje z innymi.

Gabor Maté jest kanadyjskim lekarzem pochodzenia węgierskiego. Ma doświadczenie w praktyce rodzinnej. Szczególnie interesuje się rozwojem dzieciństwa i traumą oraz ich potencjalnym wpływem na zdrowie fizyczne i psychiczne. W tym także chorobami autoimmunologicznymi, rakiem, ADHD, uzależnieniami i wieloma innymi schorzeniami dokuczliwymi przez całe życie.

Artykuł udostępniamy dzięki życzliwości serwisu TrudneRelacje.pl

Zdjęcie autorstwa Jimmy Conover z serwisu Unsplash

Przeczytaj także

Jak uszyć patchwork -podcast

Podcast – Jak uszyć patchwork?

Budowa rodziny patchworkowej nie jest łatwa. Jak pogodzić uczucia, relacje, więzi, zwyczaje i tradycje partnerów, rodziców, dzieci, dzieci partnerów, dziadków? O tym dowiesz się z naszego podcastu.

Dowiedz się więcej
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn