Gala podsumowania Standardów Pomocy Dziecku i Akademii Dobrego Rozstania

Uroczysta gala podsumowująca projekt Standardy Pomocy Dziecku w Sytuacji Rozstania Rodziców odbędzie się 22 czerwca 2022 w warszawskim Teatrze Ateneum.

Poruszane tematy

Dotyczy ZAGADNIEŃ

Autor

Zespół KOPD

Komitet Ochrony Praw Dziecka
Gala podsumowania Standardów Pomocy Dziecku i Akademii Dobrego Rozstania

Uroczysta gala podsumowująca projekt Standardy Pomocy Dziecku w Sytuacji Rozstania Rodziców odbędzie się 22 czerwca 2022 w warszawskim Teatrze Ateneum.

W trakcie gali podsumujemy działania, jakie realizowaliśmy w ramach projektu Standardy Pomocy Dziecku w Sytuacji Rozstania Rodziców, a także wręczymy certyfikaty laureatom konkursu Kancelaria Przyjazna Dziecku.

Poprowadzą ją: aktor Teatru Ateneum Bartłomiej Nowosielski i aktorka Zofia Bohosiewicz.

W gali wezmą udział osoby, które czynnie włączyły się w promowanie i wdrażanie Standardów oraz budowanie Akademii Dobrego Rozstania:

  • przedstawiciele kancelarii biorących udział w konkursie,
  • mediatorzy, psychologowie, sędziowie, adwokaci, radcowie prawni
  • przedstawiciele instytucji, które wspierały Komitet Ochrony Praw Dziecka merytorycznie oraz brały udział w opracowaniu procedur prawnych,
  • autorzy bazy wiedzy zebranej w ramach Akademii Dobrego Rozstania,
  • przedstawiciele mediów.

Podczas spotkania zaprezentujemy między innymi konkretne rozwiązania z zakresu standardów pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców. Przede wszystkim będziemy mówić jednak o tym, jak potrzebny jest dziecku dialog rodziców ze specjalistami.

Elementem motywującym do nawiązania tego dialogu jest konkurs Kancelaria Przyjazna Dziecku. Jego celem jest włączenie i zachęcanie środowiska adwokatów i radców prawnych do wdrażania i stosowania procedur zawartych w Standardach oraz do współpracy z mediatorami i psychologami. W ten sposób wspólnie możemy wypracować taką kulturę obsługi prawnej w sprawach okołorozstaniowych, która zminimalizuje negatywne emocje u rodziców i przede wszystkim dzieci.

Kancelarie, które w sposób szczególny zajmują się problematyką dziecka i rodziców w procesie rozstania, obejmiemy systemem rekomendacji i nagrodzimy certyfikatem Kancelaria Przyjazna Dziecku. Pierwszych czterdzieści kancelarii odbierze certyfikaty podczas gali 22 czerwca.

Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Przeczytaj także

Facebook
Twitter
LinkedIn