Warsztat: Diagnoza zjawiska odwrócenia ról w rodzinie

1 lipca warsztat na temat parentyfikacji, czyli odwrócenia ról w rodzinie poprowadzi prof. dr hab. Katarzyna Schier - ekspertka z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Poruszane tematy

Dotyczy ZAGADNIEŃ

Autor

Zespół KOPD

Komitet Ochrony Praw Dziecka
Warsztat Parentyfikacja

Warsztat poświęcony będzie diagnozie i psychologicznej problematyce odwrócenia ról w rodzinie. Parentyfikacja oznacza, że dziecko opiekuje się dorosłym (najczęściej rodzicem) i jest to zadanie przekraczające jego możliwości radzenia sobie.

Rozważane będą konsekwencje parentyfikacji w dzieciństwie dla funkcjonowania w dorosłości. Na podstawie wyników badań empirycznych, przykładów klinicznych oraz odniesień do beletrystyki, zastanowimy się nad związkiem pomiędzy odwróceniem ról i depresją, trudnościami regulacji emocji oraz zaburzeniami obrazu ciała.

Prof. dr hab. Katarzyna Schier jest wieloletnim pracownikiem Katedry Psychologii Klinicznej Dziecka i Rodziny na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest psychoanalityczką i psychoterapeutką psychoanalityczną. Ukończyła szkolenie z psychoterapii dzieci i młodzieży w Heidelbergu w Niemczech. Jest autorką wielu publikacji, w tym wydanej ostatnio książki pod jej redakcją pt. Samotne ciało. Doświadczanie cielesności przez dzieci i ich rodziców.

Przeczytaj także

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn