Mediacja rodzinna włączająca głos dziecka – zapis webinaru

Zapraszamy na zapis webinaru, gdzie przedstawiliśmy Child Inclusive Mediation - nowy w Polsce sposób wspierania rozstających się rodziców oraz dzieci doświadczających rozpadu rodziny.

Poruszane tematy

Dotyczy ZAGADNIEŃ

Autor

Zespół KOPD

Komitet Ochrony Praw Dziecka
Zapis Webinaru Mediacja Rodzinna Pelikan Artykul

Child Inclusive Mediation to nowy w Polsce sposób wspierania rozstających się rodziców oraz dzieci doświadczających rozpadu rodziny. Wyróżnikiem tego modelu mediacji jest zaangażowanie specjalisty dziecięcego, który na oddzielnym spotkaniu rozmawia z dzieckiem, a potem wnosi jego bezpośredni głos do mediacji rodziców. 

Podczas webinaru przedstawiliśmy zalety takiego włączania głosu dziecka do mediacji, omówiliśmy ryzyko, jakie niesie przyjęcie przez mediatora dodatkowej roli „ambasadora” dziecka, rozmawialiśmy o ochronie dziecka przez włączenie, a także o obawach doświadczonego adwokata dotyczących procesu stosowania mediacji włączających.

W trakcie webinaru omawiamy prezentację, z którą możesz zapoznać się tutaj.

Obejrzyj zapis webinaru

Prelegenci

Ewa Wojciszke-Orska – psycholog, nauczyciel akademicki Instytutu Psychologii UG z 10-letnim stażem, trener II stopnia PTP, certyfikowany socjoterapeuta, trener programu wychowawczo-profilaktycznego „Spójrz Inaczej”, wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu socjoterapii i zagadnień wychowawczych. Twórca i współrealizator projektów placówek socjoterapeutycznych działających w Gdańsku od 1987 roku. Prowadzi szkolenia, zajęcia socjoterapeutyczne i konsultacje wychowawcze dla nauczycieli i opiekunów dzieci i młodzieży. Współtwórca projektu i redaktor naukowy serii bajek edukacyjnych dla dzieci i rodziców na temat emocji. Trener umiejętności psychologicznych: komunikacja społeczna, rozwiązywanie konfliktów bez agresji i przemocy, metody mediacyjne; budowanie zespołów szkolnych i w organizacji; profilaktyka uzależnień i agresji; zagadnienia wychowawcze, takie jak granice psychologiczne w klasie i w rodzinie, praca z dzieckiem w kryzysie. 

Łukasz Kwiatkowski współpracuje z międzynarodową siecią praktyków skupionych wokół Institute for the Study of Conflict Transformation i pełni funkcję koordynatora ISCT w Polsce. Uzyskał tytuł Certified Transformative Mediator™ i jest autoryzowanym trenerem ISCT. Posiada doświadczenie w budowaniu i rozwoju zespołów, zarządzaniu zmianą i konfliktem w organizacji oraz komunikacji i negocjacji w środowisku międzynarodowym. Prowadzi coaching konfliktu, mediacje oraz szkolenia i warsztaty dla osób indywidualnych, organizacji i mediatorów. Brał udział w szeregu konferencji, szkoleń i warsztatów w Europie i USA na temat różnych form interwencji w konflikcie. Zainicjował powstanie Centrum Dialogu i Transformacji Konfliktu z myślą o wsparciu ludzi, rodzin, organizacji i społeczności w konstruktywnym odpowiadaniu na sytuacje konfliktowe. 

Adw. Robert Ofiara prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką, specjalizuje się w sprawach rodzinnych. Jest współtwórcą poradnika dla rodziców i profesjonalistów „Standardy pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców”. Aktywnie włącza się w działania prowadzone na rzecz rodzin będących w sytuacji okołorozwodowej oraz w popularyzowanie dobrych praktyk w pracy profesjonalistów. Jest znany z tego, że trudne kwestie prawne wyjaśnia fachowo, a zarazem przystępnym językiem. Współpracuje z KOPD przy realizacji projektu standardyrozstania.pl i Akademii Dobrego Rozstania. 

Organizatorzy

Webinar zrealizowany został przez:

Stowarzyszenie Pelikan w ramach projektu „Dziecko w rozwodzie. Dostrzec. Zrozumieć. Wesprzeć.”.  Projekt finansowany z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. Więcej informacji o projekcie na www.dzieckowrozwodzie.pl oraz profilu FB: Dziecko w rozwodzie 

Komitet Ochrony Praw Dziecka w ramach projektu „Standardy Pomocy Dziecku w Sytuacji Rozstania Rodziców” Projekt finansowany z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Zaproszenie

Jesteśmy ciekawi Waszych przemyśleń i opinii. To szeroki temat i wart, by poświęcić mu więcej uwagi. Kolejna okazja do pogłębienia wiedzy i rozmowy już 25 kwietnia w Gdańsku. Zapraszamy na całodzienne szkolenie. Program spotkania wraz z linkiem do rejestracji tutaj

Przeczytaj także

Facebook
Twitter
LinkedIn