Webinar – W czym może pomóc mediacja rodzinna

Mediacje w sprawach rodzinnych poruszają trudne tematy. Rozstanie to bardzo stresujące wydarzenie dla całej rodziny. Dotyka zarówno rodziców, jak i dzieci, które często nie rozumieją pobudek dorosłych.

Poruszane tematy

Dotyczy ZAGADNIEŃ

Autor

Zespół KOPD

Komitet Ochrony Praw Dziecka
W czym może pomóc mediacja rodzinna webinar

Mediacje w sprawach rodzinnych poruszają trudne tematy. Rozstanie to bardzo stresujące wydarzenie dla całej rodziny. Dotyka zarówno rodziców, jak i dzieci, które często nie rozumieją pobudek dorosłych. Dlatego bardzo ważne jest, żeby opiekunowie jak najszybciej podjęli ugodową próbą ustalenia, jak ma wyglądać życie rodziny po rozstaniu. To właśnie te tematy, które generują konflikty, należy włączyć do mediacji i zmierzyć się z zadaniem ich rozwiązania. Mediacja w sprawach rodzinnych jest zwykle z sukcesem stosowana w ustalaniu takich tematów, jak: 

  • kontakty z dziećmi i wnukami
  • alimenty i potrzeby finansowe dzieci
  • koszty utrzymania dzieci z drobiazgowym ich omówieniem
  • warunki rozwodu lub separacji z uwzględnieniem intencyjnego podziału majątku, co zapewni osobom rozstającym się względny spokój na sali sądowej
  • sprawy dotyczące sprawowania władzy rodzicielskiej
  • miejsce pobytu dziecka
  • plan funkcjonowania pod jednym dachem w sytuacji podjęcia decyzji o rozstaniu, a przy braku widoków na zamieszkania oddzielnie
  • ujednolicenie przez rodziców wspólnych metod wychowawczych, które zapewnią dziecku bezpieczeństwo
  • każdorazowe omówienie ważnych tematów dotyczących dziecka, zależnie od etapu jego rozwoju i sytuacji zdrowotnej

Kwestie organizacyjne

Webinar odbędzie się 11 maja 2022 r. o godz. 18:00 na platformie zoom

Udział w webinarze jest bezpłatny.

Prowadząca: Iwona Erber-Marinkow

Magister psychologii pracy z licencjatem z doradztwa zawodowego. Od 10 lat zajmuje się mediacjami rodzinnymi i gospodarczymi w ramach działalności gospodarczej. Współpracuje od 4 lat z Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Ma doświadczenie, jako trener/szkoleniowiec umiejętności miękkich. Prowadziła szkolenia dla kadry pedagogicznej szkół średnich w ramach tworzenia Szkolnych Ośrodków Doradztwa Zawodowego. Była nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Doradztwa Personalnego. Współpracuje z agencjami doradztwa personalnego w zakresie rekrutacji i programów outplacementowych. Jest zwolenniczką prowadzenia szkoleń w sposób lekki, interesujący, pozbawiony banałów i zbędnej teorii.

Prywatnie mama dwóch dorosłych synów i pasjonatka podróży.

Webinar realizowany jest przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w ramach projektu „Standardy Pomocy Dziecku w Sytuacji Rozstania Rodziców”

Przeczytaj także

Facebook
Twitter
LinkedIn