Konkurs Kancelaria Przyjazna Dziecku

Zapraszamy środowisko adwokatów i radców prawnych do włączenia się w akcję propagowania i stosowania zasad, mających na celu zminimalizowanie negatywnych emocji, jakie towarzyszą dziecku podczas procedur prawnych związanych z rozstaniem rodziców.

Poruszane tematy

Dotyczy ZAGADNIEŃ

Autor

Małgorzata Bohosiewicz-Suchoń

Kancelaria Mediacyjna Skuteczne Mediacje

Zapraszamy środowisko adwokatów i radców prawnych do włączenia się w akcję propagowania i stosowania zasad, mających na celu zminimalizowanie negatywnych emocji, jakie towarzyszą dziecku podczas procedur prawnych związanych z rozstaniem rodziców.

Cel konkursu

Konkurs organizowany jest przez Komitet Ochrony Praw Dziecka Warszawa w ramach projektu „Standardy pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców”. Jego celem jest włączenie i zmotywowanie środowiska adwokatów i radców prawnych do wdrażania i stosowania procedur zawartych w Standardach oraz do współpracy z mediatorami i psychologami. Pragniemy w ten sposób wypracować taką kulturę obsługi prawnej w sprawach okołorozstaniowych, która zminimalizuje negatywne emocje u rodziców i przede wszystkim dzieci.

Nagrody

Nagrodą w konkursie jest uzyskanie Certyfikatu „Kancelarii Przyjaznej Dziecku”. Zostaną one przyznane przez Kapitułę Konkursu i wręczone podczas specjalnej ceremonii.

Nagroda stanowi uhonorowanie adwokata i radcy prawnego, który w swojej praktyce zawodowej i działalności pozazawodowej w sposób szczególny zajmuje się problematyką dziecka i rodziców w procesie rozstania.

Jak wziąć udział w konkursie?

Aby starać się o tytuł Kancelarii Przyjaznej Dziecku wystarczy wykonać następujące kroki:

  1. zapoznać się z regulaminem konkursu (ściągnij plik pdf)
  2. wypełnić formularz zgłoszeniowy (ściągnij plik Word)
  3. wypełnić ankietę (dobrowolne, ale dodatkowo premiowane przez Kapitułę). (ściągnij plik Word lub wypełnij ankietę online)
  4. zapoznać się z oświadczeniem, które składane jest po przyznaniu Certyfikatu (ściągnij plik Word)

Wypełnione i podpisane dokumenty prosimy przesłać na adres akademiadobregorozstania@gmail.com 

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 marca 2022 roku.

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy pod adresem akademiadobregorozstania@gmail.com 

Zapraszamy

Patroni i partnerzy konkursu

Patronem medialnym konkursu jest serwis infor.pl

Partnerami konkursu są: Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie, Izba Adwokacka w Katowicach i Kancelaria Mediacyjna Małgorzata Bohosiewicz–Suchoń Skuteczne Mediacje

Przeczytaj także

Facebook
Twitter
LinkedIn