Gala podsumowania drugiej edycji konkursu Kancelaria Przyjazna Dziecku
Aż 65 prawników otrzymało certyfikaty Kancelarii Przyjaznej Dziecku podczas gali kończącej drugą edycję konkursu.
Aż 65 prawników otrzymało certyfikaty Kancelarii Przyjaznej Dziecku podczas gali kończącej drugą edycję konkursu.
Jakie mogą być konsekwencje psychiczne dla dziecka w sytuacji porwania rodzicielskiego? Na to pytanie odpowie Mirosława Kątna z KOPD
Artykuł opowiada o rzeczywistości rodzin patchworkowych. Porusza najważniejsze aspekty ich funkcjonowania, głównie z perspektywy osoby, która nie jest rodzicem dziecka/ dzieci swojego partnera. Autorka wskazuje na, co warto postawić nacisk, aby wspólne życie w codzienności rodziny patchworkowej było źródłem szczęścia i poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich jej członków.
Kiedy decydujemy się prowadzić mediację w parze, a nie indywidualnie, mamy nadzieję, że mając do dyspozycji „dwie głowy, a nie jedną” wzrośnie nasza wrażliwość wobec różnic wnoszonych przez strony mediacji, poszerzy się zasób narzędzi komunikacyjnych.
W ostatnich latach obszar mediacji rodzinnych zmienia się. Podobnie jak inne profesje, coraz więcej naszych spraw prowadzonych jest online. Coraz bardziej różnorodne są również rodziny, które korzystają z mediacji.
I ślubuję, że Cię nie opuszczę aż do śmierci… No, chyba że się jednak nie dogadamy. A nie dogadujemy się coraz częściej – z dekady na dekadę zwiększa się w Polsce liczba rozwodów.
Uczucia przeminęły, ale prawa i obowiązki małżonków wobec siebie pozostają. Piękny, symboliczny gest staje się z dnia na dzień przytłaczającą konsekwencją prawną. Jedynym sposobem na formalne rozwiązanie małżeństwa jest rozwód.
Mieszkanie jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, zapewnia bowiem poczucie bezpieczeństwa i determinuje warunki życia. Dla wielu rodziców zapewnienie tej potrzeby wiąże się z koniecznością spłaty kredytu związanego z zakupem mieszkania, w którym mieszka z dzieckiem.
Rodzin patchworkowych w Polsce będzie przybywać. Nie tylko dlatego, że w naszym kraju rozwodem kończy się co trzecie małżeństwo, ale również dlatego, że rozstają się osoby żyjące w związkach nieformalnych.
Aż 65 prawników otrzymało certyfikaty Kancelarii Przyjaznej Dziecku podczas gali kończącej drugą edycję konkursu.
Podczas gali kończącej realizację projektu wręczyliśmy certyfikaty Kancelarii Przyjaznej Dziecku oraz podsumowaliśmy wszystkie działania, jakie przeprowadziliśmy przez półtora roku.
Uroczysta gala podsumowująca projekt Standardy Pomocy Dziecku w Sytuacji Rozstania Rodziców odbędzie się 22 czerwca 2022 w warszawskim Teatrze Ateneum.
Zapraszamy do obejrzenia zapisu webinaru poświęconego zakresowi, metodom i skuteczności mediacji rodzinnej.
Zapraszamy na zapis webinaru mec. Katarzyny Helszer dotyczący powszechnie funkcjonujących faktów i mitów o zmianie wysokości alimentów.
Zapraszamy specjalistów pracujących z rodzicami i dziećmi w sytuacjach rozstania oraz zajmujących się opiniowaniem w sprawach rozwodowych i opiekuńczych na szkolenie na temat zerwanych więzi i relacji.
Mediacje w sprawach rodzinnych poruszają trudne tematy. Rozstanie to bardzo stresujące wydarzenie dla całej rodziny. Dotyka zarówno rodziców, jak i dzieci, które często nie rozumieją pobudek dorosłych.
Kwota zasądzonych alimentów z biegiem czasu może okazać się nieadekwatna do sytuacji, w której uprawniony do tego świadczenia znajduje się w danej chwili. Wówczas wielu z nich może zadawać sobie pytanie: Czy można zmienić wysokość alimentów?
Action Learning to proces, który swój początek bierze z założenia, że nasze życie codzienne stanowi niewyczerpalne źródło możliwości i okazji do uczenia się.
Czytanie jest aktywnością sprzyjającą wolności. W momencie, gdy tę wolność zastępuje przymus, czytanie staje się torturą.
Z okazji 20-lecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” Fundacja ABCXXI ogłosiła wyniki plebiscytu na Złotą Dwudziestkę książek dla dzieci.
Choć „Był sobie chłopiec” jest filmem pozornie lekkim, to stawia ważne pytanie: jak mi się żyje w mojej rodzinie. Stanowi przykład, jak kino może wzruszać, bawić i zapraszać do refleksji jednocześnie.
Rodzina jak każdy mechanizm, czasem się jednak zacina, szwankuje, nie działa. Można i warto go naprawić. Niezwykle pomocnym narzędziem poszerzającym perspektywę poznawczą może być kino ze swoją filmoterapeutyczną funkcją.
Szyszka mieszka na zboczu zalesionego wzgórza. Obserwuje życie w dolinie i marzy o fruwaniu. Nie wie, że wkrótce jej rodzinę czeka duża zmiana.
Bajka terapeutyczna dla dzieci i rodziców.
Składając zeznanie podatkowe za 2022 rok, możesz przekazać nam 1,5% swojego podatku.